آموزش ثبت محصول در جارچیکو از طریق موبایل

آموزش, عمومی

خب امروز قصد دارم آموزش ثبت محصول رو به شما فروشنده های عزیز جارچیکو آموزش بدم. ثبت محصول ۶ بخش کلی داره که با هم بررسی میکنیم. (اطلاعات وارد شده در این آموزش بصورت فرضی هستش و شما باید اطلاعات واقعی محصول خودتون رو وارد کنید)

پیش نیاز این آموزش این هستش که شما قبلا داخل جارچیکو فروشگاهتون رو ثبت کرده باشید. اگه هنوز فروشگاهتون رو ثبت نکردید آموزش زیر رو ببینید.

آموزش ثبت فروشگاه و اولین محصول در جارچیکو از طریق موبایل

برای شروع ، بعد از وارد شدن به پنل کاربری روی منو مربوطه کلیک میکنیم و روی گزینه «ثبت محصول» کلیک میکنیم. (همچنین میتونیم از منو چسبان پایین پنل کاربری روی علامت + کلیک کنیم.)

ثبت محصول - منوی کاربری

 

قبل از اینکه اطلاعاتی وارد کنید، توصیه میکنم که روی دکمه «مشاهده چند توصیه کاربردی» کلیک کنید و یک سری توضیحات مهم در رابطه با محصولی که قراره ثبت کنید رو مطالعه کنید. ( نهایتا ۲ دقیقه وقتتون رو میگیره ولی ارزششو داره 🙂 )

عنوان و توضیحات محصول

۱ـ عنوان محصول خودتون رو بصورت کامل وارد کنید. (این اسم برای عنوان صفحه محصول شما استفاده میشه و داخل گوگل ثبت میشه، پس اهمیت زیادی داره و بعد از تایید محصول قابل ویرایش نیست)
۲ـ توضیحات محصول رو بصورت کامل وارد کنید. مواردی رو بنویسید که خریدار با خوندنشون بتونه محصولتون رو بهتر بشناسه (اهمیت این بخش هم برای گوگل زیاده)
۳ـ روی دکمه «مرحله بعد» کلیک کنید.

ثبت محصول - بخش اول

 

قیمت گذاری روی محصول

۱ـ قیمت محصول را به تومان وارد کنید.
۲ـ اگر میخواهید روی قیمت وارد کرده خود تخفیف اعمال کنید، دکمه موبرطه را فعال کنید. در غیر اینصورت به شماره ۴ پرش کنید.
۳ـ تخفیف را به درصد وارد کنید تا سیستم محاسبه کند و قیمت نهایی را در زیر آن نمایش دهد.
۴ـ روی دکمه «مرحله بعد» کلیک کنید.

ثبت محصول - مرحله ۶ - قیمت

 

موجودی و حمل و نقل محصول

۱ـ موجودی محصول برای سفارش را وارد کنید. (دقت کنید این عدد اگر صفر باشد، یعنی محصول ناموجود است و قابل سفارش نمیباشد.) در صورتی که محصول شما دست ساز است و در حال حاضر ساخته نشده، عدد ۱ و یا ۲ را وارد کنید تا خریدار بتواند سفارش دهد. (در مرحله بعد امکان تعیین زمان آماده سازی وجود دارد)
۲ـ مدت زمانی که لازم است محصول شما ساخته و یا آمده شود و به پست تحویل شود را وارد کنید.
۳ـ نوع هزینه پستی که میخواهید از خریدار بگیرید را وارد کنید.

  • محاسبه پستی : با توجه به وزنی که در مرحله بعد مشخص میکنید و مبدا استان شما و مقصد استان خریدار که هنگام ثبت سفارش وارد میشود، بصورت سیستمی پست پیشتاز محاسبه میشود و به قیمت فاکتور اضافه میشود.
  • ثابت: یک هزینه ثابت به تومان وارد میشود که از هر مبدا و مقصدی باشد، همان مبلغ از خریدار گرفته میشود.
  • رایگان: هزینه ارسال به پای فروشنده بوده و از خریدار مبلغی بابت حمل و نقل دریافت نمیشود.

۴ـ وزن محصول بسته بندی شده را به گرم وارد کنید و یا در صورتی که هزینه پستی را ثابت انتخاب کردید، مبلغ را به تومان وارد کنید.
۵ـ روی دکمه «مرحله بعد» کلیک کنید.

ثبت محصول - مرحله ۶ - موجودی

 

تصاویر محصول

شما میتونید ۴ تصویر برای محصول خودتون انتخاب کنید که اولین تصویر اجباری هستش. برای این کار کافیه روی دکمه «انتخاب تصویر» کلیک کنید و یه عکس از گالری گوشیتون انتخاب کنید.

ثبت محصول - مرحله ۶ - تصویر ۱

در ادامه شما میتونید عکس انتخابی رو برش بزنید و فقط جایی رو که نیاز دارید نمایش بدید. سعی کنید عکستون خیلی کوچیک و یا خیلی بزرگ نباشه و ترجیحا به شکل مربعی باشه.

بعد از انتخاب ناحیه مناسب روی دکمه «تایید» کلیک کنید و در ادامه روی دکمه «مرحله بعد» کلیک کنید.

ثبت محصول - مرحله ۶ - تصویر ۲

 

دسته بندی محصول

شما برای هر محصول خودتون میتونید یه دسته بندی خاص خودش رو انتخاب کنید و هر محصول میتونه توی یه دسته بندی باشه، پس دسته بندی تون رو به درستی انتخاب کنید چون بعد از تایید محصول، قابل ویرایش نیست!
برای انتخاب درست دسته بندی اول روی گروه های اصلی کلیک کنید و بعد از باز شدن زیر دسته ها ، یکی از موارد رو انتخاب کنید و در نهایت روی دکمه «مرحله بعد» کلیک کنید.

ثبت محصول - مرحله ۶ - دسته بندی

 

فیلتر ها و برچسب محصول

با توجه به دسته بندی که در مرحله قبل انتخاب میکنید یک سری ویژگی های مرتبط در این مرحله به شما نمایش داده میشه که میتونید با تکمیلشون خریدار رو بیشتر با ظاهر محصولتون آشنا کنید و صفحه محصولتون رو پر محتوا تر کنید (مثل وزن و اندازه و…)

بخش برچسب ها میتونه خیلی مفید باشه براتون ، با این دید تکمیلش کنید که انگار برای همین محصولتون چند تا عنوان دیگه میخواید بزارید. (هر عنوان رو با ویرگول جدا کنید.) این کار برای گوگل خیلی خوب و مهمه ، فقط نباید بی ربط با محصولتون باشه. (بعد از تایید محصول، قابل ویرایش نیست)

نکته: تکمیل کردن اطلاعات این بخش اختیاری هستش.

ثبت محصول - مرحله ۶ - برچسب

 

در صورتی که تمام موارد خواسته شده رو تکمیل کرده باشید محصولتون ثبت میشه و بعد از بررسی کارشناسان جارچیکو حداکثر تا ۷۲ ساعت تایید میشه.
شما قبل از تایید میتونید تمام بخش ها رو ویرایش کنید (برای این کار کافیه از منو پنل کاربری به بخش «همه محصولات» برید و محصول مورد نظرتون رو ویرایش کنید.) ولی در صورتی که محصولتون تایید بشه امکان تغییر ۳ بخش عنوان، دسته بندی و برچسب رو ندارید.

اگه جایی از روند ثبت رو اشتباه کرده باشید محصولتون ثبت نمیشه و شما فرستاده میشید به بخشی که اشتباه وجود داره، که بعد از ویرایش اون بخش میتونید مرحله به مرحله جلو برید و در مرحله آخر روی دکمه «ثبت نهایی محصول» کلیک کنید.

ثبت محصول - مرحله ۶ - اتمام

 

مراحل ثبت محصول به اتمام رسید. اگه سوالی داشتید از طریق پشتیبانی اقدام کنید.

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

لطفا نظر خود را بنویسید.
امتیاز * : 1 2 3 4 5

دسته بندی بلاگ
×